I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Logo

Unsere Angebote

„Jak nie czytam, jak czytam”

     W ramach akcji „Jak nie czytam, jak czytam” w celu promocji czytelnictwa zaprosiliśmy do naszej szkoły przedszkolaków z Przedszkola Nr 5 im. Bajeczka w Krasnymstawie. Przygotowaliśmy dla nich krótki spektakl na podstawie utworów, które znają i lubią. Następnie uczyliśmy, że książka to przede wszystkim dobra rozrywka, dzięki niej  można się dużo dowiedzieć. Po uczniowskich wystąpieniach każdy z przedszkolaków przeczytał przygotowany przez siebie fragment, rozwiązywał zagadki i rebusy. Miłym akcentem było uhonorowanie wszystkich maluchów łakociami, zakładkami i naklejkami na ulubione książki. Pod koniec spotkania dzieci wraz z wychowawczynią panią Jolanta Gleń i panią bibliotekarką, Tamarą Koterwas udały się do naszej szkolnej biblioteki, by zapoznać się z funkcjonowaniem szkolnej biblioteki.
     Za przygotowanie przedsięwzięcia promującego czytelnictwo wśród najmłodszych należą się serdeczne podziękowania uczniom przede wszystkim z klasy 2b: Klaudii Humin, Julii Łusiak, Joannie Turczyńskiej i Kacprowi Konofałowi.

                

Spektakularne zwycięstwo w „Grze Miejskiej”

    18 maja 2019 r. odbyła się w Krasnymstawie VII Gra Miejska „Genius loci krasnostawskich miejsc”, przeprowadzona przez Lokalną Organizację Turystyczną „Krasnystaw – Wrota Roztocza”. Tematem przewodnim tej edycji były szczególne miejsca i wybitne osoby związane z historią Krasnegostawu.
    Drużyny reprezentujące naszą szkołę wykazały się znakomitą wiedzą historyczną, doskonałą orientacją w topografii miasta oraz zręcznością. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych zajęliśmy wszystkie miejsca na podium!!!
I miejsce „Team Extreme” – Radosław Poszytek i Jakub Włodarczyk, opiekun p. Sylwia Wójcik-Wilkołazka
II miejsce „Podczaszowie Jagiełły” – Bartłomiej Fidecki i Filip Kopańko, opiekun p. Agnieszka Chwaszcz
III miejsce „Poszukiwacze wiedzy” – Karolina Marczewska i Dominik Łusiak, opiekun p. Agnieszka Chwaszcz

Noc Muzeów 2019

    W sobotę, 18 maja 2019 r. uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły pod opieką p. Marcina Wilkołazkiego  kolejny raz włączyli się w pomoc przy realizacji europejskiej akcji "Noc Muzeów". Młodzież pomagała w opiece nad muzealnymi eksponatami, znajdującymi się na wystawach oraz w kierowaniu ruchem zwiedzających. Ponadto licealiści wspólnie z uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 przeprowadzili quiz historyczny z zakresu dziejów Polski i Krasnegostawu, w którym można było wygrać atrakcyjne nagrody.
    Tegoroczna krasnostawska "Noc Muzeów" zgromadziła prawie 350 osób, a ten wyjątkowy czas poza zwiedzaniem wystaw upłynął w klimatach retro-poetyckich za sprawą akustycznego koncertu Łukasza Jemioły, znanego lubelskiego wokalisty i gitarzysty. Artysta oprócz swoich autorskich utworów wykonał piosenki Marka Grechuty.
    Dużym zainteresowaniem cieszył się również wykład Konrada Grocheckiego pt. "Ciąg Fibonacciego i eschatologiczna symbolika liczb w piramidalnym mauzoleum Orzechowskich w Krynicy" oraz prelekcja "Neque hic vivus, neque illic mortuus - czemu służył portret trumienny? O rytuale Pompa Funebris" - Mai Toczonej-Wal.
    Nie zabrakło także przygotowanej specjalnie na sobotnie wydarzenie niespodzianki. W tym roku była to niecodzienna wystawa pt. "[Nie]widzialne", ukazująca dzieła sztuki sakralnej, dotychczas przechowywane w magazynach i nieudostępniane ze względu na zły stan zachowania.

Szanowni Rodzice i Uczniowie

Dzisiaj rozpoczął się strajk nauczycieli i pracowników oświaty również w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie i będzie trwał aż do odwołania. Dla uczniów przebywających w szkole zapewniam zajęcia opiekuńcze.

                                                                              Z wyrazami szacunku, 
                                                                                    Dyrektor I LO

Więcej artykułów…

 • 1
 • 2

Jesteśmy w gronie najlepszych liceów w Polsce!

Film

Ogłoszenia

 • Regulamin funkcjonowania monitoringu wizyjnego

  R E G U L A M I Nfunkcjonowania, obsługi

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Klauzula bezpieczeństwa

  Klauzula BezpieczeństwaNiniejsza korespondencja przeznaczona jest wyłącznie dla osoby lub podmiotu,

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Oferta zakwaterowania w internacie

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Ogłoszenie o rozstrzygnięciu procedury naboru

  Krasnystaw, 31.08.2017 r. Ogłoszenie o rozstrzygnięciu procedury naboru na stanowisko

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Opłaty za korzystanie ze stołówki i internatu

  Opłata za miesiąc czerwiec 2019 r. wynosi 176,00 złWyżywienie - 121,00

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Opłaty za korzystanie ze stołówki i internatu

  Opłata za internat w maju 2016 r.: 236 złotych. w

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Honorowi patroni IV Konkursu Poprawności Językowej

  Wojewoda Lubelski    Lubelski Kurator Oświaty      Starosta Krasnostawski

  CZYTAJ WIĘCEJ
 • Dni wolne od zajęć lekcyjnych

  UWAGA!     Z okazji obchodów Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę

  CZYTAJ WIĘCEJ

#KOCHAMY NAUKĘ

Nasza szkoła

Adres do korespondencji:


I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
ul. Piłsudskiego 50
22-300 Krasnystaw
e-mail: sekretariat@1lo.krasnystaw.pl
telefon (sekretariat): 82 576 21 46
fax: 82 576 00 61

Najlepsi w regione

Jesteśmy w gronie najlepszych liceów w Polsce, najlepszym liceum w powiecie krasnostawskim i jedną z najlepszych szkół województwa lubelskiego w rankingu 2019!

Szukaj nas w mediach społecznościowych

Chcesz być na bieżąco? Szukaj nas na Facebook'u i Instagramie. Najnowsze informacje ze świata wydarzeń naukowych i sportowych wyselekcjonowane dla Ciebie.