I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Logo

Unsere Angebote

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

                      

"Wakacje, znów będą wakacje…"

     19 czerwca  zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Na uroczystą akademię przybyli  goście: p. Justyna Przysiężniak - Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu, p. Ewa Nieścior – Przewodnicząca Komisji Oświaty, p. Anna Worotyńska  - Przewodnicząca Rady Rodziców I LO oraz p. Marcin Wojewoda – Prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Izbicy i Wiceprzewodniczący Rady Rodziców I LO oraz Rodzice najlepszych uczniów.
     Po przywitaniu  gości Pani Dyrektor Edyta Fidecka dokonała podsumowania roku szkolnego, podkreślając sukcesy uczniów  w olimpiadach  i konkursach oraz  zapoznała zebranych z wynikami klasyfikacji końcoworocznej.  Następnie p. Fidecka przedstawiła wyniki obrad kapituły dokonującej wyboru  kandydatów pretendujących do nagród i stypendiów.
     Nagrodę Cum Laude (  dla uczniów klas II)  otrzymali : Filip Tarajko – klasa IIa, Arkadiusz Kłosowski – klasa II a, Dominik Pitucha – klasa II b.
     Nagrodę Sapere Auso ( dla uczniów klas I ) otrzymali: Tomasz Marek – klasa I b, Bartłomiej Fidecki – klasa I b, Julia Kwiecińska – klasa Ic.
     Kandydatem do Stypendium Prezesa Rady Ministrów został Tomasz Marek  z klasy Ib.
Najlepszym uczniom wręczono świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe:
1)    Natalia Soczyńska – klasa Ia
2)    Weronika Szewczak – klasa Ia
3)    Bartłomiej Fidecki –klasa Ib
4)    Tomasz Marek- klasa Ib
5)    Jakub Włodarczyk – klasa Ib
6)    Dominik Łusiak – klasa Ib
7)    Radosław Poszytek – klasa Ib
8)    Krzysztof Płatek – klasa Ib
9)    Aleksandra Kawęcka – klasa Ib
10)    Julia Kwiecińska – klasa Ic
11)    Julia Pasieczna – klasa Ic
12)    Filip Tarajko – klasa IIa
13)    Arkadiusz Kłosowski – klasa IIa
14)    Klaudia Żaba – klasa IIa
15)    Dominik Pitucha – klasa IIb
16)    Kinga Malec – klasa IIb
17)    Natalia Sulkowska – klasa IIb
Rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem wręczono pamiątkowe dyplomy.
     Najlepsi uczniowie z klas pierwszych i drugich zostali uhonorowani nagrodami książkowymi ufundowanymi przez Zarząd Powiatu w Krasnymstawie. Byli to:
Natalia Soczyńska, kl. I a
Weronika Szewczak – klasa Ia
Bartłomiej Fidecki –klasa Ib
Tomasz Marek- klasa Ib
Julia Kwiecińska – klasa Ic
Filip Tarajko – klasa IIa
Dominik Pitucha – klasa IIb
     Nagrodami za dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie , udział w olimpiadach, konkursach, zawodach sportowych lub działalność społeczną zostali wyróżnieni:
- klasa I a: Agnieszka Mróz, Alicja Chwała, Aleksandra Sławacka, Julia Miszczak, Patrycja Szuryga;
- klasa I b: Monika Adamiak, Grzegorz Mazurek, Jakub Wieliczko, Marcelina Kędra, Filip Kopańko;
- klasa Ic: Magdalena Bednarczyk, Julia Jabłońska, Angelika Szambelan, Emilia Karauda, Patrycja Chwała;
- klasa II a: Paulina Nowakowska, Jakub Szadura,  Jakub Bielawski;
- klasa II b: Joanna Turczyńska, Kacper Konofał, Julia Łusiak, Klaudia Humin, Julia Kołodziej, Kinga Konofał, Julia Skóra;
Uczniowie ze 100 % frekwencją: Tomasz Marek – klasa Ib, Julia  Jabłońska - klasa Ic, Joanna Turczyńska – klasa II b.
     Uhonorowano także laureatów szkolnych konkursów  odbywających się w  II półroczu minionego roku szkolnego. Oto lista nagrodzonych :
1) Tomasz Marek, Jakub Wieliczko – klasa Ib (  opiekun: p. Mariusz Kawecki), Julia Łusiak kl. II b, Kacper Chwaszcz kl. II a, Jakub Bielawski kl. II a, Adrian Piłat kl. II a, Mateusz Sawa kl. II a ( opiekunowie: p. Katarzyna Nowacka, p. Agnieszka Chwaszcz) - III miejsce w ogólnopolskim konkursie Wielcy polscy matematycy, znani i nieznani, zorganizowanym przez fundację mBanku.
2) Filip Tarajko – klasa II a (opiekun p. Katarzyna Nowacka) – Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur.
3) Michał Szymczyk – klasa III a (opiekun: p. Sylwia Wójcik – Wilkołazka) – II miejsce  w Programie  Talentowisko – Konkurs Inkubator Szkolnych Biznesów.
Martyna Darmochwał, Monika Manachiewicz, Karina Kozłowska – klasa Ia, Marcelina Kędra – klasa Ib (opiekun: p. Sylwia Wójcik–Wilkołazka) – wyróżnienie w Programie  TalentowiSKO – Konkurs Inkubator Szkolnych Biznesów. Uczniowie otrzymali nagrody pieniężne ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Izbicy.
Za ofiarną pracę w szkolnym Kole Wolontariatu uhonorowani zostali: Julia Kołodziej, Julia Łusiak, Gabriela Chmielewska, Aleksandra Jarmosz, Kacper Konofał, Kinga Konofał, Joanna Turczyńska, Klaudia Humin, Angelika Szambelan, Julia Jabłońska, Magdalena Bednarczyk.
Za współpracę z krasnostawskim oddziałem Caritas nagrodzone zostały: Julia Wojewoda i Julia Łusiak.
     Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w imieniu młodzieży podziękowali za całoroczny trud, wręczając kwiaty p. dyrektor Edycie Fideckiej oraz p. Iwonie Malessie, Kierownikowi Internatu przy I LO.  
W trakcie uroczystości  okolicznościowe przemówienia wygłosili: p. Justyna Przysiężniak -Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz p. Anna Worotyńska  - Przewodnicząca Rady Rodziców I LO, która serdecznie podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za efektywną pracę z młodzieżą, składając na ręce Pani Dyrektor piękny bukiet kwiatów.
     W beztroski wakacyjny nastrój wprowadziła zebranych piosenka „Holidays ”. Żywiołowy układ choreograficzny  wykonała grupa taneczna  w składzie: Amelia Niedźwiadek, Paulina Cimek, Zuzanna Kaluźniak, Martyna Wach, Joanna Palonka, Natalia Ilnicka. Julia Maślona życzyła wszystkim zebranym udanych wakacji i wypoczynku w pełnym słońcu.
Uroczystość uświetnił chór męski w składzie: Przemysław Krzyszczak, Norbert Nożyński, Grzegorz Mazurek, Jakub Włodarczyk, Radosław Poszytek, Dominik Łusiak,  Kacper Chwaszcz, Mateusz Sawa, Jakub Szadura.
     Uroczystość zorganizowała klasa I c. Prowadzenie akademii powierzono Julii Łusiak,  pracę nad scenografią koordynowała Angelika Szambelan i Kamila Startek pod opieką
p. Agnieszki Chwaszcz. Obsługę techniczną zapewnili: Jakub Wieliczko z klasy Ib, Mateusz Sawa z klasy II a i Daria Ragaman z klasy Ic.  Nad całością programu czuwały nauczycielki języka polskiego: Anna Kosmowska, Anna Kowalska, wychowawczyni klasy Ic – p. Anna Patejuk oraz p. Tamara Koterwas, bibliotekarz szkolny.

   Życzymy miłych wakacji!

Jesteśmy w gronie najlepszych liceów w Polsce!

Film

Ogłoszenia

  • Regulamin funkcjonowania monitoringu wizyjnego

    R E G U L A M I Nfunkcjonowania, obsługi

    CZYTAJ WIĘCEJ
  • Klauzula bezpieczeństwa

    Klauzula BezpieczeństwaNiniejsza korespondencja przeznaczona jest wyłącznie dla osoby lub podmiotu,

    CZYTAJ WIĘCEJ
  • Oferta zakwaterowania w internacie

    CZYTAJ WIĘCEJ
  • Ogłoszenie o rozstrzygnięciu procedury naboru

    Krasnystaw, 31.08.2017 r. Ogłoszenie o rozstrzygnięciu procedury naboru na stanowisko

    CZYTAJ WIĘCEJ
  • Opłaty za korzystanie ze stołówki i internatu

    Opłata za miesiąc czerwiec 2019 r. wynosi 176,00 złWyżywienie - 121,00

    CZYTAJ WIĘCEJ

#KOCHAMY NAUKĘ

Nasza szkoła

Adres do korespondencji:


I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie
ul. Piłsudskiego 50
22-300 Krasnystaw
e-mail: sekretariat@1lo.krasnystaw.pl
telefon (sekretariat): 82 576 21 46
fax: 82 576 00 61

Najlepsi w regione

Jesteśmy w gronie najlepszych liceów w Polsce, najlepszym liceum w powiecie krasnostawskim i jedną z najlepszych szkół województwa lubelskiego w rankingu 2019!

Szukaj nas w mediach społecznościowych

Chcesz być na bieżąco? Szukaj nas na Facebook'u i Instagramie. Najnowsze informacje ze świata wydarzeń naukowych i sportowych wyselekcjonowane dla Ciebie.