82 576 21 46 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Witajcie w naszej (sub)kulturze! – Otrzęsiny klas pierwszych 2019.

    W środę, 2 października odbyły się tradycyjne Otrzęsiny klas pierwszych. To ważne wydarzenie, dzięki któremu pierwszaki udowodniły, że zasługują na miano licealisty. Można powiedzieć, że w 100% sprostali przygotowanym zadaniom i wykazali się wolą walki, hartem ducha i … poczuciem humoru.
Tematem Otrzęsin 2019 były subkultury. To dziedzina, w której młodzież odnajduje się znakomicie. Tak było i tym razem! Zmagania oceniało Jury w składzie:
- p. dyrektor Anna Patejuk – przewodnicząca komisji,
- p. Marta Grzywna – przedstawiciel Rady Pedagogicznej,
- p. Aleksandra Żybała – przedstawicielka samorządu klasowego klasy IIa,
- p. Marcelina Kędra – przedstawiciel Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
A oto uczestnicy konkursu:
- kl. IaP z wychowawcą, panem Marcinem Wilkołazkim,
- kl. IbP z wychowawczynią, panią Edytą Fidecką,
- kl. IaG z wychowawcą, panem Mirosławem Patejukiem,
- kl. IbG z wychowawcą, panem Krzysztofem Błaszczakiem,
- kl. IcG z wychowawczynią, panią Moniką Kwiecień.
     Po oficjalnym rozpoczęciu zmagań przez panią dyrektor Annę Patejuk uczniowie przystąpili do rywalizacji. Mieli do wykonania aż 7 konkurencji: prezentowali i opisywali wylosowaną wcześniej subkulturę (tu bezkonkurencyjna okazała się IbP!) oraz przygotowany wcześniej plakat – wizytówkę klasy (warto podkreślić, że klasa IaP nie zapomniała o pani Annie Kowalskiej, swojej wychowawczyni), popisywali się wiedzą na temat szkoły, walcząc o zaszczytny tytuł ucznia I LO (to zaskakujące, że po zaledwie czterech tygodniach uczniowie znali szkołę tak dobrze!), śpiewali i tańczyli, dowodząc, że świetnie umieją się bawić (klasa IaP porwała całą salę do Belgijki, nawet ksiądz nie mógł się oprzeć!) i kibicować konkurencyjnym drużynom (światła telefonów migotały jak na prawdziwym koncercie!), wspaniale odnaleźli się na torze przeszkód przygotowanym przez starsze koleżanki (trzeba przyznać, że świetnie skaczą na skakance, zwłaszcza uczniowie klasy IaG!), pili mleko i jedli jabłka w sposób bardzo niekonwencjonalny (znowu bezkonkurencyjna IaG!).
    Dziennikarski obowiązek nakazuje wymienić zwycięzców, ale tak naprawdę trzeba przyznać jednogłośnie, że wszyscy byli rewelacyjni, a egzamin przygotowany przez uczniów klasy IIa zdali na piątkę! Bon na tydzień niepytania, bo o to walczyli uczniowie klas pierwszych, tym razem wygrała klasa IaG! Drugie miejsce zajęła klasa IaP, trzecie IbP. Wszystkie klasy otrzymały okolicznościowe dyplomy, które wręczyła pani dyrektor.
    Na zakończenie wszyscy uczniowie, dzięki staraniom Samorządu Uczniowskiego, otrzymali słodki poczęstunek: drożdżówki ufundowane przez Państwa Annę i Jarosława Łusiaków, rodziców Dominika z klasy IIb i jogurty ufundowane przez Spółdzielnię Mleczarską w Krasnymstawie. Za okazane serce bardzo Państwu dziękujemy!
    Finał tej bardzo udanej imprezy nie mógł być inny! Raz jeszcze zabrzmiała Belgijka, porywając całą salę do tańca!
    Za przygotowanie imprezy bardzo dziękujemy uczniom klasy IIa, których wspierała wychowawczyni, pani Anna Kosmowska. Koordynatorem działań, za co serdecznie dziękujemy, była pani dyrektor I LO, Anna Patejuk. Konferansjerami uroczystości byli: Alicja Chwała i Przemysław Krzyszczak z klasy IIa. Obszerną fotorelację przygotowała Julia Pasieczna z klasy IIc. Za nagłośnienie odpowiadała niezrównana ekipa z klas: IIb i IIc i IIIa!

    Do zobaczenia za rok na kolejnych otrzęsinach!

Znajdź nas!