82 576 21 46 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

JAGIEŁŁO SZACHAMI STOI

      12-13 listopada 2019 roku po raz drugi w naszym liceum odbył się Szkolny Turniej Szachowy pod nazwą „Dla Niepodległej”. Do rywalizacji o tytuł szachowego mistrza przystąpiło 11. uczniów i 2. uczennice. Gry odbywały się w grupach, a najlepsi spotkali się w finale. I miejsce w turnieju, podobnie jak roku temu, zajął Arkadiusz Kłosowski z klasy IIIa. Drugie miejsce przypadło Bartłomiejowi Fideckiemu (IIb), trzecie Igorowi Pajurze (IIIa). Tuż za podium znalazł się Mateusz Sawa (IIIa). Wśród dziewcząt zwyciężyła Marcelina Kędra (IIb), pokonując Agnieszkę Mróz (IIa) 3:2. Nasi najlepsi szachiści reprezentowali szkołę w powiatowej licealiadzie w szachach drużynowych, która odbyła się 15 listopada 2019 roku w Zespole Szkół nr 2 w Krasnymstawie. Tam, wg regulaminu, w każdej drużynie musiała znaleźć się minimum jedna dziewczyna. W zawodach obowiązywał system „każdy z każdym”, a rozgrywki prowadzone były jednocześnie na czterech stołach. Nasza drużyna pod opieką pani Marty Grzywny zajęła I miejsce i zdobyła awans na finał wojewódzki, który odbędzie się 6 grudnia 2019 r. w Zamościu.  
      Uczestnikom zmagań i ich opiekunowi gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!

Znajdź nas!