82 576 21 46 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Wojewódzki sukces Jagiellończyków

      W I Liceum w Krasnymstawie jest wielu utalentowanych uczniów, którzy realizują swoje zainteresowania w różnorodnych konkursach. Miło nam poinformować, że zwyciężyli oni w III Edycji Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego "Grzyby - skarby natury". Organizatorem konkursu była Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. 26 listopada tego roku, pod opieką nauczycielki biologii, pani Edyty Fideckiej, uczniowie uczestniczyli w gali wręczenia nagród. Odbyła się ona w Sali Kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Jakub Cieliszak został laureatem pierwszego miejsca. Trzecie miejsce zajęła Kamila Startek. Wyróżnienie otrzymał Mateusz Andrzejczak.
      Celami Konkursu było: podniesienie wiedzy na temat zasad bezpiecznego grzybobrania, kształtowanie postawy szacunku i podziwu dla przyrody, wzbudzenie zainteresowania młodzieży bogactwem przyrody, w szczególności bogactwem różnorodności grzybów, kształtowanie poczucia wrażliwości, umiejętności obserwacji i fotografowania natury.
      Do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Lublinie w ramach konkursu fotograficznego "Grzyby - skarby natury" wpłynęło 267 prac uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu całego  województwa lubelskiego. W ocenie prac fotograficznych zgłoszonych do konkursu uczestniczyli: Dział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia WSSE Lublin, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, Zarządu Okręgowego Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie oraz Lubelskiej Szkoły Fotografii. Posiedzenie Komisji Konkursowej odbyło się 31 października w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie w dniu 31. Komisja, kierując się kryteriami regulaminu, wybrała najlepsze zdjęcia i wyłoniła laureatów. Przyznano 14 nagród: I, II, III miejsce i 11 wyróżnień.
       Nasi uczniowie, pod opieką pani Edyty Fideckiej, zgłosili do konkursu 23 zdjęcia. Oprócz nagrodzonych zdjęć, na pokonkursowej wystawie znalazły się także prace: Julii Strycharczuk, Dawida Lipca i Małgorzaty Matyjas. W czasie uroczystego wręczania nagród, przedstawiciele Kapituły Konkursu podkreślali walory nagrodzonych zdjęć, zwrócili uwagę obecnych na trudną sztukę fotografii przyrodniczej oraz wyrazili podziw dla umiejętności fotograficznych uczestników konkursu. Podkreślono, że w ocenie jurorów, zwycięzcami są wszyscy uczestnicy konkursu, ponieważ nie tylko zaprezentowali wysokie walory techniki fotograficznej, ale przede wszystkim nie bali się przedstawić swoich prac innym oraz poddać ocenie konkursowej. Zachęcono wszystkich do dalszego rozwijania zainteresowań i pasji artystycznych.  
       Naszym mistrzom fotografii przyrodniczej i ich opiekunowi serdecznie gratulujemy! Życzymy sukcesów w przyszłorocznej edycji konkursu.

Znajdź nas!