I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie tradycyjnie wśród najlepszych szkół w Polsce!

      9 stycznia rozstrzygnięto XXII Ogólnopolski Ranking Liceów Perspektywy 2020. Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła zajęła 28. miejsce w województwie, 450. w kraju, zdobywając po raz drugi Srebrną Tarczę!!! Jesteśmy jedyną placówką oświatową powiatu krasnostawskiego wyróżnioną spośród 1000. najlepszych w kraju. Satysfakcjonuje nas to, że utrzymaliśmy swój ubiegłoroczny wynik (Srebrna Tarcza 2019), wyprzedzając w rankingu renomowane licea z pobliskich miast.

      Kapituła rankingu, pod przewodnictwem prof. Jana Łaszczyka – byłego Rektora Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie brała pod uwagę następujące kryteria i ich wagi procentowe w Rankingu Liceów 2020:
- wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych – 30%
- wyniki matury z przedmiotów dodatkowych – 45%
- sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych – 25%.

      Ranking prezentuje ponad 1000 najlepszych liceów w Polsce. Jesteśmy dumni, że już po raz drugi uzyskaliśmy tytuł Srebrnej Szkoły 2020. Świadczy to o bardzo wysokim poziomie nauczania w naszym Liceum, o zaangażowaniu i wielkiej sumienności Jagiellończyków! Wspólnie zapracowaliśmy na ten sukces! Rokrocznie przygotowujemy naszych uczniów do zdawania wybranych przez nich przedmiotów na poziomie rozszerzonym – zwiększa to szanse edukacyjne naszych absolwentów i pozwala realizować marzenia, dotyczące studiów na najlepszych uczelniach w Polsce!

Na tytuł Srebrna Szkoła zasłużyliśmy dzięki:
•    doskonale zdanym egzaminom maturalnym na poziomie podstawowym;
•    dużej liczbie przedmiotów zdawanych na poziomie rozszerzonym z wysokimi notami;
•    korzystaniu z możliwości nauki trzech przedmiotów na poziomie rozszerzonym w procesie edukacyjnym;
•    uzyskaniu  wysokich wyników przez uczniów na egzaminie maturalnym 2019;
•    sukcesom uczniów na olimpiadach przedmiotowych.

      Srebrna Tarcza to efekt pracy zespołowej nauczycieli oraz uczniów, co przełożyło się na świetny wynik egzaminu maturalnego. Nasi uczniowie zdali go na bardzo wysokim poziomie w porównaniu do wyników ogólnokrajowych.
Wierzymy, że nasza codzienna praca, przynosząca tak doskonałe efekty, wpłynie na decyzje ósmoklasistów dotyczące wyboru szkoły ponadpodstawowej. I  będzie to I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie!

Zapraszamy do Srebrnej Szkoły!

                                                                                       Dyrekcja i nauczyciele I LO