Tomasz Marek, uczeń I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie - zdobywca stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz stypendium Zarządu Powiatu Krasnostawskiego

      10 stycznia 2020 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej z województwa lubelskiego. W uroczystości udział wzięli Pan Lech Sprawka, Wojewoda Lubelski, Pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty oraz zaproszeni goście, stypendyści, dyrektorzy szkół i opiekunowie uczniów.
      I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie  reprezentował Tomasz Marek. Uczęszcza on do klasy II B z przedmiotami rozszerzonymi: matematyka, informatyka, fizyka. W ubiegłym roku szkolnym uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole - 5,13 , z zachowania wystawiono mu ocenę wzorową. Uczeń z sukcesami reprezentuje szkołę w różnorodnych konkursach wiedzowych. Jest laureatem III m. ogólnopolskiego konkursu  organizowanego przez mBank Polscy matematycy znani i nieznani, a także laureatem konkursu wojewódzkiego  - III m. – VIII Lubelski Konkurs Statystyczno – Demograficzny Sigma Kwadrat. Uczeń brał udział  w szkolnych edycjach konkursów wiedzowych, takich jak: Konkurs Logiczny, matematyczny Kangur, XXIII Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, konkurs polonistyczny. Przygotował również materiały na III seminarium Eko – problemy małe i duże. Tomek jest  aktywny w działaniach na rzecz szkoły: brał czynny udział w Dniu Otwartych Drzwi I LO, zaangażował się w organizowanie XXXVII Festiwalu Piosenki Międzynarodowej Jagiełło 2019 oraz  był współorganizatorem innych wydarzeń szkolnych, chętnie uczestniczył w uroczystościach szkolnych upamiętniających święta narodowe.  Od początku pobytu w szkole Tomasz uzyskuje 100% frekwencję. Trzeba podkreślić to osiągnięcie, tym bardziej, że uczeń dojeżdża z Dobryniowa.
      Tomasz Marek jest uczynnym, lubianym przez zespół klasowy kolegą. Jest chętny do wielu działań, pomocny, zaangażowany w życie szkoły i klasy. To uczeń zdolny, sumienny, dzięki nauce pragnie odpowiedzialnie kształtować swoją przyszłość. Jego postawę wobec kolegów i pracowników szkoły charakteryzuje wysoka kultura osobista. To młody człowiek, na którym zawsze można polegać.

Gratulujemy wyróżnienia!

Tomek1_800x534.jpg Tomek2_553x600.jpg