Rzut okiem na matematykę


      XII edycja konkursu „Zobaczyć Matematykę” zorganizowana przez Akademię Górniczo- Hutniczą w Krakowie adresowana była do uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, a jej celem było propagowanie matematyki za pomocą szeroko dostępnych metod komputerowych, jakimi są przeglądarki internetowe i oprogramowanie niekomercyjne. Prace można było wykonać w dowolnej technice plastycznej tj. grafika, rysunek, pastel, fotografia itp.

      Nasi uczniowie wzięli udział w przeprowadzonej po raz pierwszy edycji artystycznej tegoż konkursu. Przygotowali zadanie w różnorodnych technikach: rysunku, malarstwa i fotografii. Istotnym warunkiem zakwalifikowania się była inspiracja matematyką. Przygotowana praca miała w artystycznej formie przekazywać zawarte w niej treści i w niekonwencjonalny sposób propagować matematykę.

      3 maja 2020 roku zostały ogłoszone wyniki. Wśród 9 finalistów z całej Polski dwoje uczniów to reprezentanci naszej szkoły. Są to:

Martyna Szumska - uczennica klasy 3a, która namalowała obraz, pt. Artystyczny ciąg Fibonacciego - laureatka II stopnia.

Michał Nowacki - uczeń klasy 1Ag, który wykonał fotografię, pt. Ulotna Geometria - laureat III stopnia

      Uczniowie pokazali, że zainteresowania matematyką mają bardzo duży związek z pasjami artystycznymi, a matematyka może pobudzać wyobraźnię i być inspiracją dla twórczości.

Opiekunem uczniów była pani Katarzyna Nowacka.

rzut1_428x600.jpeg rzut2_425x600.jpeg