825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Jagiełło "Szkołą Innowacji 2021"!


         Z przyjemnością informujemy, że już po raz kolejny I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie otrzymało Certyfikat „Szkoła Innowacji”. W tym roku Kapituła konkursu doceniła naszą szkołę, przyznając także Nagrodę główną w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa -„Stawiam na własny biznes, podejmowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej” oraz Wyróżnienie w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji”.
        Nagrody podczas IX Gali konkursu odbierały Pani Dyrektor Anna Patejuk i Pani Sylwia Wójcik-Wilkołazka.
        Konkurs „Szkoła Innowacji” to wyjątkowy projekt, mający na celu wyróżnienie szkół z województwa lubelskiego, które realizują kreatywne pomysły, inwestują we współpracę międzynarodową, wykazują się innowacyjnymi rozwiązaniami i wspierają edukacje praktyczną dla rynku pracy. Organizatorem i Sponsorem Głównym Konkursu jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, natomiast Patronami Konkursu są: Marszałek Województwa Lubelskiego, Prezydent Miasta Lublin, Lubelski Kurator Oświaty.
        Certyfikat Szkoła Innowacji jest poświadczeniem, że jednostka edukacyjna dokłada wszelkich starań, aby kształcić na jak najwyższym poziomie – kształtować postawy przedsiębiorcze oraz społeczną odpowiedzialność, kreując najlepsze wzorce w dziedzinie edukacji.
       Wyróżnienie w kategorii „Nauczyciel – Lider Innowacji” i nagrodę w kategorii „Innowacyjna Inicjatywa” otrzymała pani Sylwia Wójcik-Wilkołazka za  innowację pedagogiczną pn. „Stawiam na własny biznes. Podejmowanie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej”. Projekt polegał na założeniu i poprowadzeniu własnej wirtualnej firmy, począwszy od wymyślenia pomysłu na biznes, aż po działania gospodarcze oraz organizacyjne.
       Promując wysoki poziom edukacji, organizator, którym jest Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie, również zachowuje najwyższą jakość oceny szkół. Nad przebiegiem procesu certyfikacji czuwa Kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji w Lublinie, władz samorządowych, Kuratorium Oświaty, szkół oraz mediów.
       Cieszy fakt, że starania o dbałość edukacji i wszechstronny rozwój naszych uczniów oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za samodoskonalenie zostały docenione przez tak szanowne gremium.


   

Znajdź nas!

Facebook             Instagram