825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8

Dyplom dla absolwentów klasy IIIA

Motto:

         „Krocz spokojnie wśród zgiełku i pośpiechu, pamiętaj, jaki spokój może być w ciszy. Tak dalece jak to możliwe, nie wyrzekając się siebie, bądź w dobrych stosunkach z innymi ludźmi. Prawdę swą głoś spokojnie i jasno, słuchając też tego, co mówią inni. Ciesz się zarówno swymi osiągnięciami, jak i planami. Wykonuj z sercem swą pracę, jakkolwiek by była skromna. Jest ona trwałą wartością w zmiennych kolejach losu. Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna. Przyjmuj pogodnie to, co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha, by w nagłym nieszczęściu mogła być dla ciebie tarczą. Jesteś dzieckiem wszechświata: nie mniej niż gwiazdy i drzewa masz prawo być tutaj i czy to jest dla ciebie jasne, czy nie, nie wątp, że wszechświat jest taki, jaki być powinien. W zgiełku ulicznym, zamęcie życia, zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle jeszcze ten świat jest piękny... Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.”
                                                                                                                                                          Fragment Dezyderaty

        Klasa IIIA to 21. wrażliwych, młodych ludzi. Według wychowawczyni, p. Anny Kosmowskiej to grupa bardzo zróżnicowana, która mobilizuje się na ostatniej prostej. Zazwyczaj mają dość swobodny stosunek do swoich obowiązków (ach te nieobecności!), ale kiedy trzeba, dają z siebie wszystko! Najsympatyczniejsze wspomnienia szkolnych czasów łączą z półmetkiem i wycieczkami – na kajaki i łyżwy, do Krakowa i Warszawy. Mają liczne sukcesy, o których mówią i myślą z dumą – osiągnięcia sportowe, organizacja otrzęsin i dnia edukacji narodowej. To urodzeni smakosze, niektórym nauczycielom znany jest ich apetyt nie tylko na życie, ale też na wszelkie produkty spożywcze i kawę. Dziewczęta to wspaniałe organizatorki i prawdziwe gospodynie – można było zawsze na nie liczyć przy okazji przygotowywania różnych szkolnych imprez! Wychowawczynię zaskakiwali nietuzinkowymi pomysłami i pamięcią, o czym myśli z rozrzewnieniem i sympatią. Z okazji ukończenia szkoły wychowawczyni przekazała im życzenia:
         "W tych nietypowych okolicznościach gratuluję Wam ukończenia szkoły. Życzę, abyście zdali maturę, dostali się na wymarzone studia, znaleźli interesującą pracę, podjęli aktywności, które dadzą Wam  satysfakcję i radość. Spełniajcie swoje marzenia i realizujcie plany! Bądźcie dobrymi ludźmi, zawsze ciekawymi świata, nie zadowalajcie się przeciętnością, a każdą okazję wykorzystujcie, aby się rozwijać! Słuchajcie tak, by słyszeć, patrzcie tak, by widzieć, czujcie tak, by odczuwać! Pozostawcie po sobie trwały ślad, aby „nie odejść w cień”.

I nie zapominajcie o słowach tej ballady:
               Żyj z całych sił
        I uśmiechaj się do ludzi,
              Bo nie jesteś sam.
              Niech dobry Bóg
      Zawsze Cię za rękę trzyma,
           Kiedy ciemny wiatr
              Porywa spokój,
      Siejąc smutek i zwątpienie.
             Idź własną drogą,
      Bo w tym cały sens istnienia,
              Żeby umieć żyć.
                                     („Dżem”)

Zapraszamy na film: Przeżyjmy to jeszcze raz!

Znajdź nas!

Facebook             Instagram