825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

"Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r." - uczniowie "Jagiełły" w Konkursie Historycznym


          W czwartek ,28 kwietnia 2022 r., z okazji zbliżającej się rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, młodzież naszego liceum  wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Historycznej „Wokół Konstytucji 3 Maja 1791 r.” Wydarzenie miało formułę online, a jego organizatorem była Wojskowa Akademia Techniczna oraz Departament Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON. Patronat  honorowy nad konkursem objął Minister Obrony Narodowej, p. Mariusz Błaszczak. W rywalizacji wzięło udział około 2000 osób z całej Polski, a największą ilość punktów spośród uczniów naszej szkoły zdobyli: Maciej Cieśliński (III bp),  Aleksandra Zborowska (II b) oraz Rayan Azmy El Metwaly (Iag).
         Licealiści przygotowywali się do konkursu pod opieką p. Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej.

Znajdź nas!

Facebook             Instagram