825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15

STUDNIÓWKA 2023

                
                                                                                                                          Ważne są tylko te dni,
                                                                                                                          których jeszcze nie znamy
                                                                                                                          Ważnych jest kilka tych chwil,
                                                                                                                          tych, na które czekamy!
                                                                                                                                                   Marek Grechuta

         Studniówka to wyjątkowe wydarzenie w kalendarzu każdego maturzysty. Oznacza ono, że tylko symboliczne 100 dni oddziela czwartoklasistów od egzaminu dojrzałości.
         Tegoroczny Bal Studniówkowy odbył się 14 stycznia 2023 r. w nastrojowym Domu Weselnym u Janiszka w Fajsławicach.
         Uroczystość rozpoczęła się częścią oficjalną, którą z wdziękiem poprowadzili: Julia Podgórska z klasy IV B i Maciej Pociński z klasy IV A. Poproszona o zabranie głosu,  dyrektor I LO, pani Anna Patejuk przywitała zaproszonych gości: pana Andrzeja Leńczuka Starostę Krasnostawskiego, pana Witolda Boruczenko - Przewodniczącego Rady Powiatu, pana Marka Nowosadzkiego - Wicestarostę Krasnostawskiego, panią Ewę Nieścior - Przewodniczącą Komisji Oświaty,  panią Aleksandrę Stachulę Naczelnika Wydziału Oświaty oraz wychowawców, nauczycieli I LO, rodziców i bohaterów wieczoru, tegorocznych maturzystów i osoby im towarzyszące. Życzyła wszystkim maturzystom dobrej zabawy, jednocześnie podkreślając, jak ważne zadanie do spełnienia czeka ich już wkrótce. Pani Patejuk podziękowała wszystkim nauczycielom i wychowawcom klas czwartych za ich wysiłek dydaktyczny i wychowawczy, wyraziła również wdzięczność za pracę wszystkich rodziców, którzy przyczynili się do organizacji Studniówki 2023.
         Następnie głos zabrali: Starosta Krasnostawski, pan Andrzej Leńczuk, Przewodniczący Rady Powiatu, pan Witold Boruczenko oraz Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, pan Marek Piwko. Przemówienia były niezwykle podniosłe. Pan Leńczuk życzył rodzicom tegorocznych maturzystów, aby zawsze byli tak dumni ze swoich dzieci jak podczas uroczystego studniówkowego wieczoru. Pan Boruczenko życzył młodzieży wyśmienitej i niezapomnianej zabawy a  Pan Piwko gorąco podziękował rodzicom za współpracę i życzył wszystkim udanej zabawy.
         W następnym punkcie uroczystości przedstawiciele klas trzecich, wręczając bukiety kwiatów, podziękowali dyrekcji i wychowawcom za wszelką pomoc, zrozumienie i wsparcie w procesie edukacji. Szczególne podziękowania dedykowano również pani Magdalenie Ciechańskiej i panu Mirosławowi Patejukowi za przygotowanie pięknych układów poloneza i za ich wielką cierpliwość podczas wielogodzinnych prób tanecznych.
         Po uroczystych słowach: Poloneza czas zacząć… każda z klas pięknie zaprezentowała przygotowane wcześniej figury słynnego staropolskiego tańca. Prowadzący zaprosili również nauczycieli i uczniów do walca, w którym maturzyści i ich pedagodzy zaprezentowali się znakomicie! Podczas tej studniówki błyskom fleszy nie było końca! Uczniowie z wielką przyjemnością pozowali do pamiątkowych zdjęć indywidualnych i grupowych, serdecznie zapraszając do wspólnych fotografii nauczycieli i rodziców!
         Po wyśmienitej kolacji zabawa taneczna rozpoczęła się na dobre. Żaden maturzysta nie myślał wtedy o tym, co czeka go za sto dni! Nikt nie rozmawiał o lekturach i zadaniach, bowiem był to czas wytchnienia od codziennych obowiązków. Wszyscy świetnie się bawili, a radosna atmosfera udzieliła się również nauczycielom i rodzicom, którzy chętnie przyłączali się do wspólnego tańca. Kiedy ogłoszono koniec imprezy, rozbawione pary z żalem opuszczały salę balową, chcąc zatrzymać ten piękny czas.
         Bal Studniówkowy Anno Domini 2023 z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci!

Znajdź nas!

Facebook             Instagram