825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14

Burmistrz Krasnegostawu docenił nasze licealistki!

         Droga do sukcesu wiedzie przez podejmowanie wielu wyzwań i działań. Wiedzą o tym doskonale nasze uczennice: Milena Lis, Aleksandra Skubisz i Maja Wieleba, które pod merytoryczną opieką nauczycielki przedsiębiorczości, pani Sylwii Wójcik-Wilkołazkiej w minionym roku osiągnęły wiele międzynarodowych i ogólnopolskich sukcesów w zakresie przedsiębiorczości. Każdy ich udział w projekcie, zwycięstwo w konkursie, czy wystąpienie podczas międzynarodowych targów lub konferencji, to cegiełka w budowaniu marki naszej szkoły, miasta i powiatu.
Z tej okazji 13 stycznia br. Burmistrz Krasnegostawu, pan Robert Kościuk zaprosił nasze przedsiębiorcze licealistki wraz z nauczycielką do Urzędu Miasta, aby pogratulować im osiąganych sukcesów, wyrazić uznanie za zaangażowanie i wkładaną pracę oraz podziękować za promowanie Krasnegostawu w Polsce i na świecie. Na spotkaniu miejski samorząd reprezentowany był przez Burmistrza Krasnegostawu oraz Przewodniczącego Rady Miasta Krasnystaw, pana Janusza Rzepkę i wiceprzewodniczących Rady Miasta: p. Andrzeja Jakubca i p. Marcina Wilkołazkiego.
        Wyróżnione uczennice są m.in. zwyciężczyniami prestiżowego międzynarodowego konkursu Social Innovation Relay, laureatkami trzeciego miejsca międzynarodowego konkursu #AppldeaChallenge, programu propagującego rolę kobiet w obszarze nauk ścisłych i nowych technologii STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) oraz półfinalistkami globalnego programu Solve for Tomorrow, w ramach którego opracowują projekt obejmujący wsparcie oraz integrację osób starszych m.in. poprzez usprawnienie komunikacji i włączenie cyfrowe (konkurs jest w trakcie rozgrywania, więc finalnie liczymy na zwycięstwo). Ponadto reprezentowały nasze miasto i kraj podczas największych targów przedsiębiorczości w Europie Gen-E 2022 - Tallinn, Estonia oraz na międzynarodowej konferencji „Women and Girls in STEM Forum” w Brukseli.

Znajdź nas!

Facebook             Instagram