825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 Milena Lis, uczennica I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie - zdobywczyni stypendium Prezesa Rady Ministrów!

Milena Lis, uczennica I LO im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie - zdobywczyni stypendium Prezesa Rady Ministrów!


        16 listopada 2023 r. w "Sali Błękitnej" Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji i Nauki z województwa lubelskiego. W uroczystości udział wzięli Pan Lech Sprawka, Wojewoda Lubelski, Pan Bartłomiej Bałaban, członek Zarządu Województwa Lubelskiego i Pani Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty oraz zaproszeni goście: stypendyści, dyrektorzy szkół i opiekunowie uczniów.
        I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie reprezentowała Milena Lis z klasy IVA o profilu politechnicznym. To uczennica posiadająca wybitne uzdolnienia i zamiłowanie do pracy, potwierdzone ocenami i wieloma osiągnięciami.
        Milena wyróżnia się swoją postawą uczniowską oraz koleżeńską, a także zaangażowaniem w sprawy społeczne. Brała udział w wielu konkursach przedmiotowych z różnych dziedzin nauki.
        Jej największe osiągnięcia dotyczyły przedmiotu - podstawy przedsiębiorczości i są to:
● III miejsce w Międzynarodowym Konkursie #AppIdeaChallenge,
● I miejsce w Ogólnopolskim Programie Samsung Solve For Tomorrow,
● Tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie “Zostań w ojczyźnie. Bądź nowoczesnym przedsiębiorcą”,
● Udział w szkolnym etapie Olimpiady Przedsiębiorczości,
● I miejsce w regionalnym etapie konkursu “Inkubator szkolnych biznesów” i II miejsce w etapie ogólnopolskim.
Ponadto uczennica pełniła rolę prelegentki podczas ESTEAM Girls Fest w siedzibie fundacji Deloitte i wystąpiła na XX Krasnostawskim Forum Przedsiębiorców.
        Milena odniosła również sukcesy w konkursach z języka polskiego:
● II miejsce w Wojewódzkim Teście o Romantyzmie,
● III miejsce w Powiatowym Konkursie z Języka  Polskiego.
        Uczennica została również laureatką Olimpiady z Języka Angielskiego  Olimpus  oraz uzyskała wyróżnienie w konkursie plastycznym “Niemiecki z KUL”. Brała udział w szkolnym etapie Ogólnopolskich Mistrzostw IT, konkursie z matematyki organizowanym przez Akademię Zamojską, szkolnym etapie IX Wojewódzkiego Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku” oraz szkolnych konkursach z języka angielskiego i matematyki.
        Uczestniczyła także w warsztatach kompetencji obywatelskich, warsztatach “Działanie w chmurze” oraz projekcie polsko-węgierskim “Aktywni - razem”.
        Poza konkursami, Milena angażuje się również w życie szkoły. Przez dwa lata pełniła funkcję przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, dzięki czemu współorganizowała wiele akcji: Dzień Chłopaka i Dzień Kobiet, Dzień Otwarty, Tydzień Tematyczny, “Podziel się książką z seniorem”, Mam Talent, konkursy świąteczne, Quiz o gronie pedagogicznym, a także odpowiadała za prowadzenie profilu szkoły na portalach Instagram i TikTok oraz współprowadziła szkolny radiowęzeł.
         Często brała udział w organizacji i prowadzeniu apeli szkolnych, np. Dzień Patrona, Pożegnanie Maturzystów, 80. rocznica powstania w getcie warszawskim, Narodowe Święto Niepodległości, Narodowe Czytanie.
        Została przewodniczącą Młodzieżowej Rady Powiatu w Krasnymstawie.
        Milena to liderka wielu młodzieżowych działań społecznym, można na niej polegać, gdyż jest koleżeńska i odpowiedzialna. Sukcesy odnosi nie tylko w samodzielnych działaniach, ale także w pracy zespołowej. Znakomicie godzi rozwijanie swoich pasji i działalność społeczną z nauką.
        Twórczo uczestniczy w życiu szkolnym, cieszy się dobrą opinią w środowisku.

Znajdź nas!

Facebook             Instagram