825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Konkursy chemiczne 2023/2024

Konkursy chemiczne 2023/2024

Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK
        1 marca 2024 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ALCHEMIK. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Martyna Mazurkiewicz i Lena Zielińska z klasy IC, Martyna Kopańko, Aleksandra Mazurkiewicz, Zuzanna Wróbel i Olga Frączek z klasy IIC, Kordian Głowala i Iga Kulawiak z klasy IICE oraz Julian Zając z klasy IIIB.
Zadaniem uczestników było rozwiązanie 30 zadań testu jednokrotnego wyboru, a także udzielenie pisemnej odpowiedzi na pytanie opisowe. Konkurs organizowany jest od 2011 roku przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie. Celem Konkursu Chemicznego ALCHEMIK jest utrwalenie wiedzy z zakresu nauk ścisłych i ich znaczenia dla człowieka oraz aktywizacja miłośników chemii poprzez dalsze rozwijanie ich umiejętności. Dyplomy wyróżnienia za bardzo dobry wynik otrzymali: Julian Zając, Aleksandra Mazurek, Martyna Mazurkiewicz oraz Martyna Kopańko.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Olimpus” z Chemii
        22 marca 2024 r. dwunastu uczniów naszego liceum wzięło udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej „Olimpus” z Chemii. Byli to następujący uczniowie: Martyna Kopańko, Aleksandra Mazurek, Zuzanna Wróbel, Olga Frańczak i Amelia Walkiewicz z klasy IIC, Julian Zając i Aleksandra Piechowska z klasy IIIB, Martyna Mazurkiewicz i Lena Zielińska z klasy IC oraz Gabriela Węgrzycka, Iga Kulawiak i Zuzanna Zegar z klasy IICE.
Olimpiada z chemii sprawdza wiedzę uczniów w zakresie znajomości najważniejszych pojęć związanych z chemią organiczną i nieorganiczną. Pozwala również urozmaicić zajęcia lekcyjne oraz stanowi zewnętrzne źródło oceny poziomu wiedzy uczniów.
W tym roku laureatami wiosennej sesji Ogólnopolskiej Olimpiady “Olimpus” z Chemii zostali: Martyna Kopańko z klasy IIC oraz Julian Zając z klasy IIIB.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej
        Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Chemicznej organizowana przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w tym roku szkolnym cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży.
Uczniowie z klas biologiczno - chemicznych: Adrian Mąka, Filip Szkoda, Julian Zając, Maciej Kowalczyk, Franciszek Wójcik (kl. IIIB), Martyna Kopańko, Aleksandra Mazurek, Zuzanna Wróbel, Olga Frańczak  (kl. IIC), Iga Kulawiak (kl. I CE) oraz Martyna Mazurkiewicz (kl. IC) awansowali do II etapu olimpiady. I i II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Chemicznej składał się z różnorodnych zadań, dotyczących zagadnień chemii nieorganicznej. Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich umiejętności i zdobytej wiedzy.

Uczniowie przygotowywali się do zmagań konkursowych pod czujnym okiem p. Agnieszki Jarosz, nauczycielki chemii.

Znajdź nas!

Facebook             Instagram