825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

slider top

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
Konkursy biologiczne 2023/2024

Konkursy biologiczne 2023/2024

                                                                          „Nie ma nic piękniejszego niż widzieć, jak działa natura.”
                                                                                                                            Leonardo da Vinci

        Mijający rok szkolny obfitował w różne możliwości zaprezentowania wielkiego potencjału, jaki skrywa w sobie nauka o życiu – biologia. Uczniowie naszej szkoły mierzyli się w zawodach z zakresu tej dziedziny wiedzy, a także w konkursach artystycznych. Uczestniczyli też w wycieczkach przedmiotowych oraz samodzielnie prowadzili badania przyrodnicze.
        W II Powiatowym Konkursie Prozdrowotnym: „Wiedza kluczem do zdrowia” drużyna w składzie: Dominika Papierz i Michalina Słabek (uczennice klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym) zajęły I miejsce!
        Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z Biologii/sesja jesienna okazała się szczęśliwa dla Martyny Mazurkiewicz (z klasy pierwszej o profilu biologiczno-chemicznym), która zajęła XIV miejsce w kraju. Martyna zajęła również I miejsce w XXI Powiatowym Konkursie Profilaktycznym. Uczennica jest stypendystką projektu „Lubelskie wspiera uzdolnionych”, realizowanego przez Województwo Lubelskie, z drugim wynikiem rankingowym.
        W XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. „Władcy Ziemi” V zajęły uczennice: Maja Kozak oraz Zuzanna Wróbel z klas pierwszej i drugiej o profilu biologiczno-chemicznym.
        W II Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie “Człowiek w środowisku - rozwiązania oparte na zasobach przyrody” XI miejsce zajęła Natalia Sokołowska z klasy III o profilu geograficznym. W nagrodę Natalia uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych dla pięćdziesięciu najlepszych uczestników konkursu. Zajęcia warsztatowe odbywały się na terenie Roztoczańskiego oraz Poleskiego Parku Narodowego.
        Uczniowie mieli okazję uczestniczyć również w prelekcjach przygotowanych przez pracowników naukowych w ramach wielkiej lekcji ekologii, która była zorganizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Na tej samej uczelni wyższej młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, przeprowadzonych w oparciu o zasoby Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowego Nowych Technologii w Inżynierii Rolniczej. Na Lubelskim Uniwersytecie Medycznym młodzież naszego liceum poznawała kierunki kształcenia oferowane przez uniwersytet, zwiedzała Centrum Symulacji Medycznej oraz uczestniczyła w warsztatach: „Współczesne zagrożenia dla zdrowia i ich profilaktyka”.
        Na międzyszkolną powiatową debatę Jagiellończycy przygotowali prezentację niezwykle ciekawego zagadnienia – „Płyn bytu. Woda w środowisku i otoczeniu człowieka”. Nasza drużyna przygotowała również plakat przedstawiający pomysły na działania proekologiczne, zmierzające do ochrony zasobów Ziemi, ochrony klimatu i przeciwdziałania negatywnym skutkom antropopresji.
        Młodzież z klasy pierwszej i drugiej o profilu biologiczno-chemicznym przygotowała pokazy biologiczne w czasie Dnia Otwartego Szkoły. Udziałem naszych uczniów były także konkursy artystyczne, takie jak: Ogólnopolski Filmowy Konkurs Ekologiczny pn. „Ponad wszystko dbam o środowisko", Ogólnopolski Plastyczny i Filmowy Konkurs Ministerstwa Zdrowia pt. „ZDROWIE? OGARNIAM TO!, Ogólnopolski Konkurs Plastyczny: „Maria Curie – Skłodowska w moich oczach” (UMCS w Lublinie).

We wszystkich działaniach swoich uczniów wspierała nauczycielka biologii p. Edyta Fidecka.

Znajdź nas!

Facebook             Instagram