825762146 sekretariat@1lo.krasnystaw.pl

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Krasnymstawie

Pamięci Pana Andrzeja Wojtaszka


        Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszego kolegi, Pana Andrzeja Wojtaszka, wieloletniego pracownika i absolwenta I Liceum Ogólnokształcącego im. Wł. Jagiełły w Krasnymstawie.
Pan Andrzej Wojtaszek był nauczycielem informatyki związanym z placówkami oświatowymi powiatu krasnostawskiego.
Zmarł 17 stycznia 2021 roku.
Ceremonia pogrzebowa odbyła się 2 lutego 2021 roku.

Naszego kolegę pożegnaliśmy słowami:

Droga Rodzino, Szanowni Zebrani!

        Jesteśmy tutaj, aby pożegnać dobrego człowieka, którego czyny idą za nim poza granicę życia. Żadne słowa nie wyrażą tego, co teraz czujemy. Tak trudno nam uwierzyć, że Andrzeja już wśród nas nie ma. Odszedł zbyt wcześnie, zbyt szybko, nagle i niespodziewanie, ale na zawsze pozostanie w naszej pamięci…

        Był skromną, pełną życzliwości osobą, zawsze można było liczyć na jego pomoc, nigdy nie zdarzyło się, aby komukolwiek jej odmówił. Jego życiowy optymizm i pogoda ducha były dla nas zawsze dobrym przykładem zachowań w sytuacjach trudnych.

        Zapamiętamy go jako sumiennego, długoletniego pracownika placówek oświatowych powiatu krasnostawskiego, dobrego kolegę, towarzysza wspólnych wyjazdów, obdarzonego poczuciem humoru i dystansem w stosunku do siebie. Pozostawał dla nas wzorem syna, męża i ojca. Niejednokrotnie widzieliśmy, z jaką atencją i szacunkiem odnosił się do żony, jak ciepło wypowiadał się o dzieciach i wnukach, jaką troskliwą opieką otaczał rodziców. Z podziwem myśleliśmy o jego rowerowych pielgrzymkach do Częstochowy, pieszych wycieczkach w góry.

        Żegnając Cię, Andrzeju – dziękujemy za Twoją życzliwość, Twoją pracę, za wszelkie dobro, które po sobie zostawiłeś… Twoja obecność wśród nas nie kończy się tym fizycznym rozstaniem, bo przecież pozostaniesz w naszej pamięci duchowej i modlitewnej na zawsze…

        Drogiej Małżonce, Dzieciom oraz całej Rodzinie Zmarłego w imieniu  społeczności szkolnej: pani Dyrektor, Grona Pedagogicznego, Pracowników i Uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły pragniemy złożyć serdeczne wyrazy współczucia.